Της Μαρίνας Οικονομίδου
Την περασμένη Τετάρτη, η πρόεδρος του ΔΗΣΥ Αννίτα Δημητρίου δημοσιοποιούσε επιστολή που απέστειλε προς τον πρόεδρο της Δημοκρατίας.
Το φθινόπωρο του 2022, μία σειρά δημοσιευμάτων του «Πολίτη» κατάφεραν να ταράξουν τα νερά ενός ήδη τοξικού προεκλογικού. Παρουσίαζαν τον τότε υποψήφιο για την προεδρία Νίκο Χριστοδουλίδη να δίνει εντολή στον στενό του συνεργάτη Μανώλη Κυριάκου να δημιουργήσει ψεύτικους λογαριασμούς, και με αυτούς τους λογαριασμούς να υπονομεύει δημοσιογράφους που του ασκούσαν κριτική.