24sports.com.cy
Με νίκη – ανατροπή συνδικάστηκε το πρώτο φετινό φιλικό της Νέας Σαλαμίνας, η οποία κέρδισε την Ομόνοια 29Μ στο «Αμμόχωστος» με 2-1. Αναμφίβολα τα φιλικά είναι για τους προπονητές, ειδικά όταν πρόκειται για το πρώτο, που ουσιαστικά είχε προπονητικό χαρακτήρα, ωστόσο είναι ορισμένα στοιχεία τα οποία προκύπτουν και δεν μπορούμε να μην τα αναφέρουμε…
Τα ερυθρόλευκα της Νέας Σαλαμίνας φόρεσε ο Γκιμπελέ, που ήρθε στο νησί μας, πέρασε από τις απαραίτητες εξετάσεις και ενσωματώθηκε με την υπόλοιπη ομάδα.