Μεγάλο σάλος έχει προκληθεί από το πρωί της Πέμπτης (01/08) αναφορικά με το φύλο της Αλγερινής μποξέρ, Ιμάν Καλίφ, μετά το παιχνίδι της με την Άντζελα Καρίνι και την εγκατάλειψη της Ιταλίδας μετά από 45 δευτερόλεπτα αγώνα.
Πέρασε σαν σίφουνας από τη Φιλιππούπολη για τον... Απόστολο Νικολαϊδη ο Παναθηναϊκός! Στα χώματα που γεννήθηκε ο «πατριάρχης» του συλλόγου, οι «πράσινοι» έστησαν πάρτι κόντρα στην Μπότεφ την οποία και ισοπέδωσαν με τέσσερα τέρματα (0-4) παίρνοντας την πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, όπου τους περιμένει ο Άγιαξ!