24sports.com.cy
Πέρασε σαν σίφουνας από τη Φιλιππούπολη για τον... Απόστολο Νικολαϊδη ο Παναθηναϊκός! Στα χώματα που γεννήθηκε ο «πατριάρχης» του συλλόγου, οι «πράσινοι» έστησαν πάρτι κόντρα στην Μπότεφ την οποία και ισοπέδωσαν με τέσσερα τέρματα (0-4) παίρνοντας την πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, όπου τους περιμένει ο Άγιαξ!
Η Ομόνοια έκανε το καθήκον της στο Κουταίσι της Γεωργίας, πήρε άλλη μια νίκη κόντρα στην Τορπέντο (2-1) και επιστρέφει Κύπρο για να προετοιμαστεί για Φέχερβαρ (εδώ).