24sports.com.cy
Στο Ολυμπιακό Χωριό επέστρεψε ο... άρχοντας των ψηλών εμποδίων αλλά και των... Ολυμπιακών Κύκλων Μίλαν Τραΐκοβιτς, μια μέρα μετά που έγινε πατέρας και ετοιμάζεται να μπει αύριο στη μάχη.
Ανέβηκε 3ος ο Κοντίδης μετά την 3η ημέρα αγώνα στα ILCA 7 (Laser) έχοντας 42β από μια 10η και μια 5η θέση που πέτυχε το Σάββατο (03/8). Ακόμα 4 ιστιοδρομίες θα γίνουν Κυριακή και Δευτέρα και την Τρίτη (06/8) θα γίνει η κούρσα μεταλλίων.