Ο Τελικός στο Άλμα εις Ύψος , ο πρώτος γύρος στα 200μ. (Γ) και στα 110μ.εμπόδια, ο Τελικός στην Ποδηλασία Δρόμου και η δεύτερη μέρα στο Σκητ, το πρόγραμμα της Κυριακής, 4 Αυγούστου, για την Team Cyprus σε Παρίσι και Σατορού. Στόχος και των πέντε αθλητών/τριων είναι να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό και να διεκδικήσουν την καλύτερη θέση που μπορούν.
Στην τελική ευθεία μπαίνει η προετοιμασία του ΑΠΟΕΛ για τον κρίσιμο αγώνα της Τετάρτης (21:30) με τη Σλόβαν στο «Národný futbalový štadión», στο πλαίσιο του 3ου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ.