24sports.com.cy
Ντεμπούτο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού έκανε ο Μίλαν Τραίκοβιτς, που συμμετείχε στην τρίτη σειρά για τα προημιτελικά στα 110μ. με εμπόδια.
Ο σημαιοφόρος της Κύπρου στους 33ους Ολυμπιακούς Αγώνες, Παρίσι 2024, Μίλαν Τράικοβιτς πέρασε στα ημιτελικά των 110μ. με εμπόδια, με τον δεύτερο εκ των τριών καλύτερων χρόνων στους 18, ενώ άλλοι 6 θα προκριθούν από τα ρεπεσάζ, που θα διεξαχθούν στις 6 Αυγούστου.