24sports.com.cy
Ντεμπούτο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού έκανε ο Μίλαν Τραίκοβιτς, που συμμετείχε στην τρίτη σειρά για τα προημιτελικά στα 110μ. με εμπόδια.
Στο ρεπεσάζ των 200μ, το οποίο θα διεξαχθεί τη Δευτέρα, 5 Αυγούστου, στις 12.50 τοπική ώρα (13.50 ώρα Κύπρου), θα διεκδικήσει την πρόκριση στα ημιτελικά του αγωνίσματος, η αθλήτρια μας Ολίβια Φωτοπούλου . Τα ημιτελικά είναι ορισμένα να διεξαχθούν την ίδια μέρα στις 20.45 τοπική ώρα (21.45 ώρα Κύπρου).