24sports.com.cy
Σημαντική εξέλιξη προέκυψε στην Ομόνοια με τον Λοΐζο Λοΐζου. Όπως ανέφερε στο OMONOIA TV ο Ανδρέας Δημητρίου, o 21χρονος μεσοεπιθετικός έχει τεθεί εκτός πλάνων για τη φετινή σεζόν και μάλιστα έχει ενημερωθεί για τη συγκεκριμένη απόφαση.
Στην 18η θέση στο Ολυμπιακό Τουρνουά Κολύμβησης, στο Paris La Defense Arena, στα 100μ. ελεύθερο, ανάμεσα σε 29 αθλήτριες από σύνολο τεσσάρων προκριματικών σειρών, κατετάγη η Κύπρια πρωταθλήτρια, Κάλια Αντωνίου, η οποία είναι και η καλύτερη Κύπριου κολυμβητή σε Ολυμπιακούς Αγώνες. Η Κύπρια αθλήτρια, τερμάτισε στην 6η θέση της 2ης προκριματικής σειράς με χρόνο 54.75.