Τέλειωσαν και οι εκλογές, να επανέλθουμε στην καθημερινότητά μας. Η γειτόνισσα μας κυρία Αννίτα εμφανίσθηκε την επομένη των εκλογών στα λευκά, όπως συνηθίζει, εμφανώς κουρασμένη, αλλά χαμογελαστή. Ζήτησε ποτό asap, double whiskey on the rocks, και μου θύμισε την Ντόρα Μπακογιάννη, η οποία μετά το φαγητό μας παραγγέλνει ουίσκι και πούρο. Λείπουν πάντως οι bon viveur πολιτικοί από την πιάτσα. Μετά τον Γλαύκο, τον Τάσσο, τον Γαλανό και τον Λέλλο, έχουμε μπει για δεκαετίες στην πολιτική της σούπας. Όχι βέβαια τραχανά with a twist που φτιάχνει ο Βαρνάβας από τη θεία του τη Μαρία στην Ίνεια.
...