Τον Μάιο του 2021 γινόταν πραγματικότητα ένα διαχρονικό αίτημα των κατοίκων της επαρχίας Πάφου. Ξεκινούσαν τα έργα για την κατασκευή ενός σύγχρονου οδικού άξονα που θα ένωνε την Πάφο με την Πόλη Χρυσοχούς. Τρία χρόνια αργότερα, η προοπτική το έργο να ολοκληρωθεί εντός των προβλεπόμενων χρονοδιαγραμμάτων (26/11/2024) φαντάζει όνειρο θερινής νυκτός. Ωστόσο οι καθυστερήσεις, υπό τις περιστάσεις, είναι το καλύτερο σενάριο. ...