Από το παράθυρο του αυτοκινήτου χαζεύουμε τα οργωμένα χωράφια και το κοκκινόχωμα κάνει γκελ στο πράσινο της άνοιξης. Η πατάτα είναι η κύρια καλλιέργεια στο Λιοπέτρι και η Optimus Land από το 2017 παράγει υψηλής ποιότητας πατάτες από νέες, βιώσιμες ποικιλίες. «Το μότο μας είναι πατάτα για όλα τα γούστα», λέει η product manager της εταιρείας Άντρη Ιωάννου και μας υποδεικνύει την καταλληλότερη για κάθε τρόπο μαγειρέματος. «Η Babylon είναι για τηγάνι, η Jolie για πουρέ, η Vogue για jacket, η Glorietta και η Chateau για σαλάτα, η Alouette και η Paradiso είναι γενικής χρήσης. Είναι πολύ παραγωγικές ποικιλίες, ανθεκτικές σε ασθένειες και έχουν καλύτερη γεύση»....