Για να χρησιμοποιήσω μια κλασική έκφραση των δημοσιογράφων των εφημερίδων, πριν λοιπόν στεγνώσει το μελάνι από το προηγούμενο μας κείμενο, στο οποίο περιγράφαμε το δελτίο θυέλλης στη σχέση Μαξίμου – Προεδρικού, για τον Great Sea Interconnector, ήρθε η επιβεβαίωση με τον χειρότερο τρόπο, δυστυχώς. Ως καλαμαράς που ζει και ευημερεί στην Κύπρο, μόνο θλίψη μού προκαλεί ο καβγάς για το συγκεκριμένο πάπλωμα. Ειδικά δε διαβάζοντας τα ελληνικά κυβερνητικά τρολ, που την έπεσαν «στους ανθέλληνες» Κυπρίους. Καλά, τα κυπριακά τρολ γιατί δεν απαντούν, διερωτώμαι; Το τι έσυραν του καημένου του @MP Kyriakos Hadjiyiannis δεν περιγράφεται! Του Χατζηγιάννη! Που μεγάλωσε με την ελληνική σημαία με την Κύπρο στη μέση πάνω από το κρεβάτι του.
...