Το AfroBanana Festival σε λίγες μέρες στα Λεύκαρα (4-7 Ιουλίου) δίνει ρεύμα σε κονσόλες και ηχεία, ανάβει φώτα και είναι έτοιμο να υποδεχθεί το μουσικόφιλο κοινό, αλλά και εκείνους/ες που θέλουν να ακούσουν και να ζήσουν ένα ποικίλο πρόγραμμα. Για το φετινό λοιπόν Afrobanana και για ό,τι νέο φέρνει το 2024 μάς μίλησαν οι διοργανωτές του Μάρθα Γεωργίου και Κώτσιος ο Piccadilly. Φέτος, εκτός από το πολύ ενδιαφέρον line up του το φεστιβάλ φιλοξενεί και πολύ ενδιαφέρουσες παράλληλες δραστηριότητες, όπως το Σχολείο του Δάσους, τις προβολές ταινιών από το Countryside Animafest Cyprus, και πολλά άλλα. Την τελευταία μέρα θα στρωθεί ένα τραπέζι στη μέση του φεστιβάλ για να γιορτάσουν όλοι μαζί με μεζέ, ποτό, και πολλή μουσική.
...