Το Οινοποιείο Φικάρδος είναι μια οικογενειακή υπόθεση από την αρχή της δημιουργίας του, το 1990. Ο Θεόδωρος Φικάρδος έφτιαχνε κρασί από χόμπι και όταν απέκτησε μερικά αμπέλια, κληρονομιά της γυναίκας του Έλλης, αφοσιώθηκε πλήρως στην οινοποιία. Ο πρωτότοκος γιός τους Φικάρδος με σπουδές Food Marketing & Ecomonics αναλαμβάνει το 2019 το οινοποιείο στη Μεσόγη στην Πάφο, μαζί με τα αδέλφια του Βαλεντίνα και Λεονάρδο, και ξεκινούν έναν προσεκτικό σχεδιασμό για να το οδηγήσουν στη νέα εποχή. Ανανέωσαν τις ετικέτες, ο Φικάρδος επικεντρώθηκε περισσότερο στο κομμάτι της οινοποίησης και της παραγωγής και αξιοποίησε επιλεγμένα αμπελοτόπια με κυπριακές ποικιλίες για single vineyard κρασιά....