![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/202407/527240/images/b_bbailoutkath.jpg)
![Του Γιάννου Σταυρινίδη](assets/modules/wnp/authors/166/images/stavrinides.jpg)
Του Γιάννου Σταυρινίδη
Οι εποχές στον τουρισμό που άλλαξαν, η Τουρκία που δεν επιλέγεται επειδή είναι φτηνή και η Eurobank που καλείται να πληρώσει τις καθυστερήσεις που προκάλεσε η ΕΚΤ. Μπορούμε να αναβαθμιστούμε τουριστικά αντλώντας παραδείγματα από τη γειτονιά μας; Θα συνεχιστεί το κυπριακό αντάρτικο κατά της δημόσιας πρότασης που "τρέχει" αυτή την περίοδο για το σύνολο των μετοχών της ελληνικής τράπεζας. Χάσαμε όλα τα ενεργειακά ορόσημα ή μπορεί το καλώδιο να μας κρατήσει μέσα στο παιγνίδι;
Στην ενότητα φιλοξενούμενοι συζητούμε τα ενεργειακά ζητήματα με τον Δημήτρη Αντωνίου. Ο Δημήτρης έχει πολυετή εμπειρία στον κλάδο και τα τελευταία χρόνια πραγματοποιεί επενδύσεις κεφαλαίου σε έργα ανανεώσιμων πηγών ενέργειας στο εξωτερικό