![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/202407/526461/images/b_bbailoutkath.jpg)
![Του Γιάννου Σταυρινίδη](assets/modules/wnp/authors/166/images/stavrinides.jpg)
Του Γιάννου Σταυρινίδη
Η αύξηση των καταθέσεων, το επενδυτικό κενό και η ευκαιρία που ανοίγεται μπροστά μας για ομόλογα ειδικού σκοπού. Μπορεί να αντιμετωπιστεί αποτελεσματικά το μεταναστευτικό χωρίς, επίλυση του δημογραφικού προβλήματος; Υπάρχει διάθεση από την κυβέρνηση να αξιοποιήσει τα πλεονάσματα υπέρ των πραγματικά ευάλωτων. Η εκλογική κατάρρευση των Tories τι διδάγματα προσφέρει στους δικούς μας πολιτικούς;
Στην ενότητα φιλοξενούμενοι συνομιλούμε με τον Δημήτρης Ταξιτάρη, επικεφαλής ενός από τους μεγαλύτερους συμβουλευτικούς οίκους χρηματοοικονομικών υπηρεσιών στο νησί. Ο Δημήτρης κατέχει σημαντική εμπειρία στον ιδιωτικό τομέα και ειδικεύεται σε θέματα επενδύσεων, διακυβέρνησης, συμμόρφωσής και διαχείρισης κινδύνων.