Ομολογώ πως οι τελευταίες μέρες ήταν δύσκολες. Βιώσαμε τα φαινόμενα του καύσωνα, του φειδιασμού, των πυρκαγιών, της κόντρας του Γ.Ε με τον άλλο Γ.Ε. Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, πληροφορήθηκα πως οι σοσιαλιτέ του νησιού έλειπαν για γάμο στο Παρίσι. Διότι, όλα και όλα, μα δεν θα αφήσουμε τους γάμους και να πάμε για πουρνάρια. Τα πουρνάρια ας καούν. Στην πυρά, στην πυρά, με τις ξενέρωτες, που θα λεγε και η Απόλυτη και θα χε Απόλυτο δίκαιο....