Έφυγε από το Κίελο με «διπλό» η Άιντραχτ, χάρη στον… καυτό Μαρμούς!

Η Άιντραχτ προηγήθηκε δις, η Χόλσταϊν είχε ισάριθμες «απαντήσεις» με τον Μακίνο, αλλά ο Μαρμούς μίλησε τελευταίος

Ομάρ Μαρμούς λαμπρός την οδηγεί!

Με τον Αιγύπτιο εξτρέμ να κάνει… πράματα και θάματα για μια αγωνιστική, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κέρδισε εκτός έδρας την Χόλσταϊν Κιλ με 4-2, για την 5η «στροφή» της Bundesliga, έκανε το 4x4 και ανέβηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας!

Οι «αετοί» προηγήθηκαν δις, με τον Μαρμούς να βρίσκει δίχτυα στο 25’ και να «σερβίρει» το 1-2 στον Ματάνοβιτς, που σκόραρε με κεφαλιά στο 47ο λεπτό.

Οι νεοφώτιστοι γηπεδούχοι, που είχαν καταφέρει να ισοφαρίσουν με τον Μακίνο στο 31’, ενώ ο Ιάπωνας επιθετικός είδε να ακυρώνεται γκολ του έξι λεπτά μετά, έφτασαν εξίσου άμεσα και στο 2-2. Με τον ίδιο παίκτη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στο 50ο λεπτό…
Ωστόσο, ο «καυτός» Μαρμούς δεν είχε πει την τελευταία του λέξη: με άλλη μια ατομική ενέργεια, πέτυχε το 2-3 και έφτασε παράλληλα τα έξι τέρματα στο πρωτάθλημα, ξεπερνώντας τον Χάρι Κέιν!

Για να ακολουθήσει στο 74’ ένα ακόμα σόλο του 25χρονου άσου της Άιντραχτ, που έδωσε έτοιμο γκολ στον Τούτα, ο οποίος με την σειρά του άνοιξε λογαριασμό και ταυτόχρονα διαμόρφωσε το τελικό 2-4.