![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/202408/528981/images/b_screenshot_2024-08-12_143732.png)
Η ΚΟΠ ενημέρωσε πως αποδέχτηκε το αίτημα από ΕΝΠ και ΑΠΟΕΛ για αναβολή του μεταξύ τους αγώνα στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η ανακοίνωση:
Η ΚΟΠ ανακοινώνει πως, μετά από κοινό αίτημα της ΕΝ Παραλιμνίου και του ΑΠΟΕΛ και με βάση το σχετικό άρθρο της Προκήρυξης, ο μεταξύ τους αγώνας για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας, αναβάλλεται, λόγω συμμετοχής του ΑΠΟΕΛ στα play-offs των διοργανώσεων της UEFA.
Η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.