![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/202302/471800/images/b_b_b_makron.jpg)
Kathimerini.com.cy
Μια ανάρτηση στα ελληνικά, με αφορμή την εκλογή του Νίκου Χριστοδουλίδη στην Προεδρία της Δημοκρατίας, έκανε ο Γάλλος Πρόεδρος, Εμανουέλ Μακρόν.
Συγκεκριμένα, σε ανάρτησή του στο Facebook, ο Γάλλος Πρόεδρος συνεχάρη εκ νέου τον Νίκο Χριστοδουλίδη και σημείωσε: «για την Ευρώπη μας και την κοινή μας Μεσόγειο, θα συνεχίσουμε την κοινή δράση που είχαμε με τον προκάτοχό σας, Νίκο Αναστασιάδη, τον οποίο ευχαριστώ θερμά».