Πρόβα τζενεράλε στο... μηδέν

ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ σε μία φιλική αναμέτρηση χωρίς πολλές φάσεις έμειναν στο 0-0

ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ έμειναν στο 0-0 σε φιλική αναμέτρηση στο ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ. Σε ένα παιχνίδι που ήταν πρόβα τζενεράλε ενόψει των ευρωπαϊκών τους αγώνων σε μια εβδομάδα.

Α΄ Ημίχρονο
Η φιλική αναμέτρηση ξεκίνησε με την γηπεδούχο ομάδα να είναι καλύτερη χωρίς ωστόσο να δημιουργεί την μεγάλη φάση. Ενώ ο αγώνας δεν είχε καλό ρυθμό. Σε αυτό έπαιξε ρολό και τα αρκετά φάουλ.

Το ΑΠΟΕΛ ανέβηκε από το μισάωρο και μέτα. Οπου ούτε οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να εχουν καλή φάση. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε στο ισόπαλο 0-0

Β ΄ Ημίχρονο
Η επανάληψη ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να εχουν περισσότερη διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο. Ωστόσο έλειπαν οι ευκαιρίες από τις δύο εστίες. Σε μια ισορροπημένη φιλική αναμέτρηση αναμεσά στις δύο ομάδες.

Οι δύο ομάδες το προσπάθησαν προς το τέλος. Αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν έτσι το ματς έληξε στο ισόπαλο 0-0

Το 24sports σας λεπτό προς λεπτό φέρνει την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην ΑΕΚ και τον ΑΠΟΕΛ ΕΔΩ

ΑΕΚ: Αλομέροβιτς, Καμπρέρα, Λέδες,(88. Ρόντεν) Σολ,(70.  Σολ) Γκαρθία,(80. Αντρέου) Γκάμα,(57. Φαράζ) Σουάρες,(77. Ρομπέρζ) Σάντος,(70. Γκιούρτσο) Εκπολό, Ενρίκες,(77. Ναούμ) Σάντσες (57. Μιλίτσεβιτς)

Στον πάγκο: Γκιούρτσο, Ρόντεν, Ντίμερς, Μιλίτσεβιτς, Φαράζ, Δημητρίου, Ρομπέρζ, Ναούμ, Ανδρέου, Τούμπας, Πετούσης, Βασιλείου, Παρασκευάς.

ΑΠΟΕΛ:  Χριστοδούλου, Πέτροβιτς, Ντβάλι,(12. Σιπριάνο) Τεχέρα,(67.Σατσιάς) Μαρκίνιος,(78. Κο΄ρμπου) Δώνης,(61. Μάγιερ) Σούσιτς,(67. Τσεμπάκ) Κιντιγιά, Ντράζιτς,(67. Ελ Αραμπί) Σαρφό,(86. Πολυκάρπου) Ντονγκαλά(78. Θεοδώρου)

Στον πάγκο: Κίττος, Μίχος, Σιπριάνο, Μιρ, Μάγιερ, Ελ Αραμπί, Θεοδώρου, Σατσιάς, Τσεμπάκ, Κόρμπου, Μπεν, Αντωνίου, Βιτόρ, Πολυκάρπου, Απία

Διαιτητής: Αντρέας Τεχράνυ
Σκόρερ: - / -
Κίτρινες: Σολ, / Τεχέρα,
Κόκκινες: - / -