Ισόπαλοι… Αραδιππιώτες και Πολεμιδιώτες

Δεν έβγαλε νικητή το παιχνίδι στη Λάρνακα, μεταξύ Ομόνοιας Αραδίππου και Καρμιώτισσας (1-1)

Ομόνοια Αραδίππου και Καρμιώτισσα έμειναν στο 1-1 στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής με γηπεδούχο την ομάδα της Αραδίππου. Έτσι οι δύο ομάδες ανέβηκαν στους 5 βαθμούς. Το σκορ άνοιξε ο Γιούσης στο 14ο λεπτό και ο Ζερόμ στο 48ο έφερε το ματς στα ίσα. Αξίζει να αναφερθεί πως η Καρμιώτισσα έπαιζε με 10 από το 70 αφού δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιούσης.

Α΄ Ημίχρονο

Ο αγώνας ξεκίνησε με περισσότερο αναγνωριστικού τύπου από τις δύο ομάδες. Η Καρμιώτισσα ήταν αυτή που κρατούσε περισσότερο μπάλα.

Η ομάδα του Ταραπουλούζη μπήκε μπροστά στο σκορ στο 14ο λεπτό με μακρινό σουτ του Γιούση που άφησε άγαλμα τον Λόρια στην εστία του. Οι φιλοξενουμένη συνέχισαν να κρατούν περισσότερο μπάλα με τους γηπεδούχους από την άλλη να κάνουν αρκετά λάθη.

Η ομάδα του Μαρτίνς από το 35ο λεπτό ανέβηκε θέλοντας να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Επασί προέβη σε επέμβαση σε ένα αρκετά κοντινό σουτ του Φεριέρ.

Με τους γηπεδούχους να συνέχιζαν να ήταν καλύτεροι αλλά χωρίς αποτέλεσμα και κάπως έτσι τέλειωσε το πρώτο μέρος στο 1-0 υπερ της Καρμιώτισσας.

Β΄ Ημίχρονο

Το δεύτερο μισό ξεκίνησε με την ομάδα της Αραδίππου να μπαίνει πολύ δυνατά και μόλις στο 48ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα. Μέσα από εκτέλεση κόρνερ από τον Μπόργκες ο Ζερόμ έπιασε το κεφάλι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα του Μαρτίνς συνέχιζε να ήταν καλύτερη στην αναμέτρηση ψάχνοντας να φέρει τούμπα το ματς πλέον.

Στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης ο σκόρερ της Καρμιώτισσας αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη μέσα σε ένα δεκάλεπτο από την πρώτη και άφησε την ομάδα του με ποδοσφαιριστή λιγότερο. Αυτό συνέβη σε ένα σημείο οπου οι φιλοξενουμένη προσπάθησαν να ανέβουν.

Η ομάδα της Αραδίππου κράτησε περισσότερο μπάλα αλλά χωρίς να καταφέρει να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Με αυτά τα δεδομένα οι δύο ομάδες έμειναν στο ισοπαλο 1-1.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην Ομόνοια Αραδίππου και την Καρμιώτισσα ΕΔΩ.

Ομόνοια Αραδίππου : Λόρια, Βρόντης, (80. Μπάτζι) Χαβέλκα, Αναστασίου, ( 70. Ποντικός) Ταβάρες, (80. Μορέιρα) Ζερόμ, Σιήκκης, Μπόργκες, (88. Κούτσακος) Φεριέρ, (88. Αβραάμ) Θεοχάρους, Φρέιτας

Στον πάγκο: Πεισότο, Παπαχαραλάμπους, Καλλής, Ποντικός, Αβραάμ, Φώτη, Χριστοδούλου, Χριστοδούλου, Δημητρίου, Μπάτζι, Τεισέιρα, Κούτσακος, Μορέιρα

Καρμιώτισσα : Επασί, Αντωνίου, (66. Γκρανινάρου) Μαλόνε, Χότσκο, Ντούμπια, Νεοφύτου, ( 66. Τσουκαλάς) Κοβάσεβιτς, Πόθο, ( 73. Κβίρκβια) Σίμιτς, Ντόρντεβιτς, ( 61. Μπάκιτς) Γιούσης

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Κβίρκβια, Γκριμπάκιν, Ντελμίρο, Παντελή, Τσουκαλάς, Σμίλιανιτς, Γιέντες, Γκραντινάρου, Ματθαίου, Βρίκκης, Μπάκιτς

Διαιτητής: Λιοτατής Νικόλας
VAR: Σολωμού Δημήτρης
Σκόρερ: 48. Ζερόμ,  / 14. Γιούσης,
Κίτρινες: Ποντικός, Μπόργκες,   / Ντόρντεβιτς, Γιούσης, Κβίρκβια,