Ενδιαφέρει ΑΠΟΕΛ : Ισοπαλία στο Τσέλιε – Σλόβαν

Όλα ανοιχτά για την πρόκριση

Τσέλιε και Σλόβαν έμειναν στο ισόπαλο 1-1 με την πρόκριση να κρίνεται στην Μπρατισλάβα σε έξι μέρες από σήμερα.

Ο νικητής του ζευγαριού αυτού θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ στο 3ο προκριματικό της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης αν πρώτα οι πρωταθλητές περάσουν το εμπόδιο της Πέτροκουμπ.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Κροάτη Μπόμπιτσανετς. Ωστόσο δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα για πολύ αφού τέσσερα λεπτά αργότερα δέχτηκαν την ισοφάριση από την Σλόβαν και τον Στρέλετς.

Μάλιστα στην εξέλιξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίχτη λιγότερο καθώς στο 30' ο Έλληνας ποδοσφαιριστής της Σλόβαν, Κυριάκος Σαββίδης αντίκρυσε απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξε κάποια αλλαγή στο αποτέλεσμα, παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων κι έτσι την ερχομένη Τρίτη θα πρέπει να ξεκαθαρίσουν τους λογαριασμούς.

Τον αγώνα ασφαλώς παρακολούθησαν οι πρωταθλητές μας, καθώς παρά το γεγονός πως είναι επικεντρωμένοι στον επαναληπτικό της Τρίτης κόντρα στην Πετροκούμπ, δεν θα μπορούσε να αγνοήσουν το γεγονός πως σε περίπτωση πρόκρισης θα κληθούν να αντιμετωπίσουν μια εκ των δύο ομάδων.