ΑΠΟΕΛ: Φάνηκε και από τα λόγια Γκαγιέγο

Σκληρό «καρύδι» αποδείχτηκαν οι Μολδαβοί

To ΑΠΟΕΛ πήρε τη νίκη χθες στο ΓΣΠ (1-0) και παράλληλα προβάδισμα πρόκρισης επί της Πέτροκουμπ, για το πρώτο παιχνίδι του 2ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Δεν ήταν καθόλου εύκολη η επικράτηση των πρωταθλητών οι οποίοι θα πρέπει να παρουσιαστούν βελτιωμένοι στον επαναληπτικό σε μια εβδομάδα στο Κινισάου. Από την άλλη οι νταμπλούχοι Μολδαβίας έδειξαν ότι είναι μια καλοδουλεμένη ομάδα. Δεν είναι καθόλου τυχαίο το ότι ήταν για 27 αγώνες αήττητη, από τον Σεπτέμβριο του 2023!

«Έχουμε δει δυο διαφορετικά ημίχρονα. Αυτό που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο ήταν αυτό που ήθελα να βλέπω. Είχαμε καλή επίθεση και άμυνα και την πίεση ψηλά. Στο 2ο ημίχρονο είχαμε κάποιες δυσκολίες και δεν είμαι ευχαριστημένος γιατί οπισθοχωρήσαμε. Στο επόμενο παιχνίδι θα είμαστε καλύτεροι» ήταν οι δηλώσεις του Νταβίντ Γκαγιέγο, ο οποίος είδε την ομάδα του έστω και με στενό σκορ να παίρνει το προβάδισμα.

Επομένως, η ομάδα της πρωτέυουσας θα παέι στον επαναληπτικό πιο υποψιασμένη, με στόχο να δείξει βελτίωση και να πανηγυρίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League.