Ντίας και Σαλάχ «υπέγραψαν» τη νίκη στο πρώτο ματς του Σλοτ στο «Άνφιλντ»

Το «Άνφιλντ» υποδέχθηκε για πρώτη φορά σε επίσημο ματς τον Άρνε Σλοτ

Η Λίβερπουλ έκανε το 2x2 στο νέο πρωτάθλημα της Premier League, επικρατώντας 2-0 της Μπρέντφορντ στο «Άνφιλντ» για τη 2η αγωνιστική της κορυφαίας Λίγκας του κόσμου.

Ο Άρνε Σλοτ βρέθηκε για πρώτη φορά σε επίσημο ματς στο «σπίτι» της νέας του ομάδας και η εικόνα των «κόκκινων» στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς με τους «bees» έκανε τους οπαδούς να χειροκροτήσουν και να περιμένουν ωραία πράγματα…

Η Λίβερπουλ χρειάστηκε το γκολ του Λουίς Ντίας που στο 13ο λεπτό ολοκλήρωσε υπέροχα μια αντεπίθεση που εκφράστηκε σε… 9 δευτερόλεπτα για το 1-0. Η Μπρέντφορντ κάπως προσπάθησε ν’ αντιδράσει στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος παραδόθηκε πλήρως.

Αν δεν ήταν ο Φλέκεν στην εστία της θα είχε δεχθεί πολλά περισσότερα τέρματα, αλλά τελικά το ματς έφτασε μόνο μέχρι το 2-0. Σκόρερ ήταν ο Μοχάμεντ Σαλάχ στο 70ο λεπτό από ωραία ασίστ του Ντίας.

Διεθνή: Τελευταία Ενημέρωση