Γλίτωσε μέγα κάζο σώζοντας την παρτίδα στο φινάλε με δύο γκολ μετά το 89' η Μίλαν!

Παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στο «Σαν Σίρο» (2-2)!

Μετά την πρωταθλήτρια Ιταλίας και συμπολίτισσα Ίντερ, και η Μίλαν ξεκίνησε με το... αριστερό τη νέα αγωνιστική σεζόν στη Serie A!

Παρά το γεγονός πως είχαν μια σχετικά βατή πρεμιέρα στο φετινό πρωτάθλημα, οι «ροσονέρι»... φλέρταραν με το εντός έδρας κάζο από την Τορίνο, σώζοντας την πατρίδα στο φινάλε και παίρνοντας τον βαθμό με σκορ 2-2 στο «Σαν Σίρο»!

Η «γκρανάτα» ήταν εκείνοι που σόκαρε αρχικά τους γηπεδούχους, ανοίγοντας το σκορ στο 30' με το αυτογκόλ του Τιαό. Μάλιστα, παρά τις προσπάθειες της Μίλαν για την ισοφάριση, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο γκολ στο 68ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Ζαπάτα, ρίχνοντας στα... σχοινιά τους Μιλανέζους!

Και ενώ όλα έδειχναν πως η Τορίνο θα πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο «Σαν Σίρο» μετά από 28 ματς και συνολικά 39 χρόνια (!), ο Άλβαρο Μοράτα και ο Οκάφορ είχαν διαφορετική άποψη! Ο Ισπανός φορ, στο ντεμπούτο του με τους «ροσονέρι», μείωσε προσωρινά στο 85', για να έρθει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Οκάφορ για να χαρίσει έναν ανέλπιστο βαθμό στην ομάδα του!

Πηγή: sport-fm.gr