![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/201910/342083/images/b_jolie_maleficent1.jpg)
![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/201910/342083/photos/b_jolie_maleficent2.jpg)
![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/201910/342083/photos/b_jolie_maleficent3.jpg)
![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/201910/342083/photos/b_jolie_maleficent4.jpg)
![](https://www.kathimerini.com.cy/assets/modules/wnp/articles/201910/342083/photos/b_jolie_maleficent5.jpg)
Kathimerini.gr
Στην πρεμιέρα της νέας της ταινίας "Maleficent: Mistress of Evil" στο Τόκιο παρευρέθηκε η Αντζελίνα Τζολί, μαγνητίζοντας τα φλας των φωτογράφων με την λαμπερή τουαλέτα της και την εξωτική (ακόμα) ομορφιά της.
Η Τζολί επιστρέφει ως Maleficent, στο σίκουελ της πρώτης ταινίας, στον ρόλο της κακιάς μάγισσας – μητριάς της «Ωραίας Κοιμωμένης», σε μία πολυαναμένομη εμφάνιση μετά από αρκετά χρόνια απουσίας από τον κινηματόγραφο και ένα ηχηρό διαζύγιο από τον Μπραντ Πιτ.
H σταρ έφτασε στην πρεμιέρα συνοδευόμενη από τα παιδιά της, Μάντοξ και Ζαχάρα, ενώ φωτογραφήθηκε με τους θαυμαστές που είχαν γεμίσει ασφυκτικά τον χώρο έξω από τον κινηματογράφο.