Τριάρα στο ρελαντί ο Άρης

Νικηφόρο ποδαρικό για την ομάδα του Σπιλέφσκι κόντρα στην Καρμιώτισσα

Ο Άρης ξεκίνησε με το δεξί το φετινό πρωτάθλημα με 3-1 απέναντι στην Καρμιώτισσα εκτός εδρας. Σκόρερ για τον Άρη στο 18ο λεπτό ο Στρούσκι, στο 60ο ο Κοκόριν και στο 79ο ο Σάβο. Ενώ για την Καρμιώτισσα μείωσε στο 89ο λεπτό ο Σμίλιανιτς. Αξίζει να αναφερθεί πως στο πρώτο γκολ σήκωσε έντονες αντιδράσεις από τις δύο ομάδες σε μεγάλο λάθος του ρεφ.

Α΄ Ημίχρονο

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με πολύ καλό ρυθμό και πάνω – κάτω την μπάλα. Με την γηπεδούχο ομάδα να δείχνει από την αρχή της προθέσεις της πως θέλει να κτυπήσει στην αντεπίθεση.

Στο 17ο λεπτό είχαμε ένα πρωτόγνωρο σκηνικό. Ο Στρούσκι σκόραρε ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι και ο διαιτητής συνέχισε το ματς πριν εξεταστεί το γκολ. Κάτι που σήκωσε αντιδράσεις πρώτα από την πλευρά του Άρη και ακολούθως από την μεριά της Καρμιώτισσας.

Στην συνέχεια όταν ελέγχθηκε το γκολ, μέτρησε με πολύ ωραίο πλασέ του Στρούσκι υστέρα από πολύ ωραία καθετή πασά που δέχθηκε.

Ο Άρης από το γκολ του και μέτα ήταν καλύτερος, κρατούσε μπάλα και έλεγχε την αναμέτρηση. Ωστόσο από το 30ο λεπτό η ομάδα του Αυγουστή ανέβηκε, θέλοντας να δημιουργήσει μπροστά από την αντίπαλη εστία.

Τα δεδομένα όμως δεν αλλάξαν με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με το σκορ στο 1-0 υπερ του Άρη. Σε ένα ημίχρονο που είχαμε ένα τεράστιο λάθος από τον διαιτητή Τεχράνυ.

Β΄ Ημίχρονο

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με επέμβαση του Εφτίμοφ σε μακρινό σουτ του Κβιλιτάια. Με το ματς να είναι ισορροπημένο.

Στο 60ο λεπτό η ομάδα της Λεμεσού έκανε τα τέρματα της δύο με πολύ ωραίο σουτ εντός περιοχής από τον Κοκόριν και με το γκολ να ελέγχετε και μέσο του VAR.

Με το δεύτερο γκολ η ομάδα του Σπιλέφσκι ήταν πιο κοντά στο πρώτο τρίποντο της χρονιάς. Τα πάντα όμως είχαν κριθεί στο 79ο λεπτό με τον Σάβο να κάνει το 3-0 για την ομάδα του με ωραίο σουτ με φάλτσο από πλαγιά θέση μέσα στην περιοχή.

Η Καρμιώτισσα πέτυχε το πρώτο της γκολ στο φετινό πρωτάθλημα στο 89ο λεπτό με το Σμίλιανιτς σε κοντινό πλασέ και σε λάθος έξοδο του Βανά. Χωρίς να μένουν πολλά λεπτά δεν άλλαξε κάτι και ο Άρης πέτυχε την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με 3-1

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην Καρμιώτισσα και τον Άρη ΕΔΩ.

Καρμιώτισσα : Εφτίμοφ, Σέκουλιτς,(81. Γκραντινάρου) Μαλόνε, Ντούμπια, Νεοφύτου, (90. Παντελή) Κοβάσεβιτς, Τσουκαλάς, (65. Στογίανοβιτς) Σμίλιανιτς, Σίμιτς, Κατσαντώνης,(46. Μπαμπά) Γιούσης.(65. Κβίρκβια)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Γέντες, Κβίρκβια, Στογιάνοβιτς, Γκριμπάκιν, Ντελμίρο, Παντελή, Γκραντινάρου, Χριστοδούλου, Ματθαίου, Βρίκκης, Μπαμπά.

Άρης: Βανά, Σανέ, Γιαγκό,(80. Μποακί΄) Μουσούντα, Ουρόσεβιτς, Νίκολιτς,(60. Σαρφό) Στρούσκι, Μπένγκτσον,(60 Μαγιαμπέλα) Μοντνόρ, Κοκόριν,(69. Γκομίς) Κβιλιτάια. (60. Σάβο)

Στον πάγκο: Πισιήας, Σωφρονίου, Μποακί, Γκομίς, Αμπουμπακάρ, Μαγιαμπέλα, Σαρφό, Σάβο, Σεμέδο, Κορεία.

Διαιτητής: Τεχράνυ Ανδρέας
VAR: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Σκόρερ: - / 18. Στρούσκι, 60. Κοκόριν, 79. Σάβο
Κίτρινες: Σμίλιανιτς, Νεοφύτου, Ντο΄ύμπια, / Κβιλιτάια, Γιαγκό, Σανέ, Ουρόσεβιτς,