Σεφτέ στο πρωτάθλημα η Καρμιώτισσα

Πέρασε νικηφόρα από το «Τάσος Μάρκου» η ομάδα του Αυγουστή

Η Καρμιώτισσα έφυγε από το Παραλίμνι με την νίκη με 1-0 κόντρα στην ΕΝΠ. Με αυτό το αποτέλεσμα πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με σκόρερ τον Στογιάνοβιτς στο 78ο λεπτό από την άσπρη βούλα.

Α΄ Ημίχρονο

Η αναμέτρηση ξεκίνησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο με τις δύο ομάδες να θέλουν να βρουν τα πατήματα τους. Απο το 10ο λεπτό η Καρμιώτισσα ανέλαβε τα ηνία του αγώνα, κρατούσε περισσότερο μπάλα και ήθελε να δημιουργησει φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία.

Ότι κατάφερε να δημιουργησει δεν απείλησε την αντίπαλη εστία. Με την γηπεδούχο ομάδα να ισορροπεί τον αγώνα για λίγα λεπτά.

Η ομάδα του Αυγουστή όμως από το 27ο λεπτό και ακολούθως είχε την κατοχή της μπάλας αλλά χωρίς ουσία. Με αυτά τα δεδομένα οδηγηθήκαμε στην ανάπαυλα με το σκορ στο 0-0

Β΄ Ημίχρονο

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με την ομάδα της Καρμιώτισσας να μπαίνει καλυτέρα και στο 56ο λεπτό βρηκε το οριζόντιο δοκάρι με τον Σίμιτς σε σουτ του εντός περιοχής.

Ο χρόνος περνούσε χωρίς να άλλαζει κάτι στην αναμέτρηση. Ωστόσο στο 74ο λεπτό η Καρμιώτισσα κερδισε πέναλτι σε χέρι του Έντσον.

Η φάση αφού ελέγχθηκε από το VAR, ανέλαβε να το εκτελέσει ο Στογιάνοβιτς οπου και ήταν εύστοχος στέλνοντας την μπάλα από την μια και τον αντίπαλο τερματοφύλακα από την άλλη.

Μέτα την επίτευξη του γκολ από την Καρμιώτισσα η ΕΝΠ ανέβηκε, ψάχνοντας να πέτυχει την ισοφάριση αλλά κάτι τέτοιο δεν κατάφερε. Έτσι η Καρμιώτισσα πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με 1-0 από την άσπρη βούλα.

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην ΕΝΠ και την Καρμιώτισσα ΕΔΩ.

ΕΝΠ: Αντεμπάγιο, Ιωάννου, Σαμπού, Γκότλιεμπ, (62. Μαυρουδής) Νόρτει, Μεντί, Ανδρέου, (72. Σαμ) Καλογήρου, (82. Χριστοφή)  Μπένγκι, (46. Έντσον) Χόγκενχουτ, Χαραλάμπους

Στον πάγκο: Παναγιώτου, Στυλιανίδης, Χριστοφή, Κορινούς, Μπάρι, Μαυρουδής, Δημοσθένους, Κοσμάς, Σαμ, Κοτσώνης, Γεωργίου, Έντσον

Καρμιώτισσα: Επασί, Μαλόνε, Χότσκο, Ντούμπια, (89. Κβίρκβια) Κοβάσεβιτς, Παντελή, (46. Γκρανινάρου) Τσουκαλάς, Σμίλιανιτς, (33. Μπαμπά) Σίμιτς, Κατσαντώνης, (89. Ντελμίρο) Γιούσης (67. Στογιάνοβιτς)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Σέκουλιτς, Νεοφύτου, Κβίρκβια, Στογιάνοβιτς, Ντελμίρο, Πόζο, Γκραντινάρου, Εφτίμοφ, Ματθαίου, Βρίκκης, Μπαμπά

Διαιτητής: Σολωμού Δημήτρης
VAR: Αντωνίου Μενέλαος
Σκόρερ: - / 78. Στογιάνοβιτς (Π)
Κίτρινες: Μεντί, Νόρτει, Μαυρουδής, Γκούντμαν (Προπονητής), Χριστοφή  / Παντελή, Χότσκο, Μπαμπά, Κβίρκβια

Νικόλας Παρίσης

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ντομίνγκεζ κατέθεσαν ψυχή και από εκεί πρέπει να συνεχίσουν ενόψει του αγώνα πρωταθλήματος ...