Ομόνοια: Ήττα στο πρώτο... ξεμούδιασμα

Οι «πράσινοι» έχασαν με 3-0 από την Κρακόβια

Η Ομόνοια αντιμετώπισε σήμερα την Κρακόβια στο πρώτο της φιλικό επί πολωνικού εδάφους. Το «τριφύλλι» ηττήθηκε με 3-0 με τέρματα που σημείωσαν οι Ατανάσοφ στο 4ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι, Μπιζντίλ στο 78ο λεπτό με προβολή εντός μικρής περιοχής και Μπόγκνα με σουτ από το ύψος στην περιοχής στο 90’+1.

Η ομάδα της πρωτέυουσας είχε δοκάρι με το σουτ του Μπάκιτς στο 55ο λεπτό. Ο Βάλντας Νταμπράουσκας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε 22 ποδοσφαιριστές (μία ενδεκάδα σε κάθε ημίχρονο). Επόμενο φιλικό παιχνίδι την ερχόμενη Τρίτη (09/07) απέναντι στη Μακάμπι Τελ Αβίβ στις 19:00 ώρα Κύπρου.

Ενημέρωση από το παιχνίδι:

Τέλος του αγώνα

90' 3-0 για την Κρακόβια με σουτ από το ύψος της περιοχής.

78' Η Κρακόβια σκοράρει για δεύτερη φορά μετά από αντεπίθεση και πλασέ στην περιοχή.

76' Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. Παραμένει το 1-0 για τους Πολωνούς.

60' Ωραία ατομική προσπάθεια του Σεμέδο και γύρισμα στην περιοχή, ο Κακουλλής πλάσαρε έξω.

55' Σουτ του Μπάκιτς η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

52' Ο Παναγή διώχνει μακρινό σουτ των Πολωνών.

Έναρξη δευτέρου μέρους. Άλλαξε όλη την ενδεκάδα ο Νταμπράουσκάς.

Θα περάσουν στον αγωνιστικό χώρο οι Παναγή, Μπάκιτς, Σιπριάνο Παντελή, Ντιονκού, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Εβάντρο, Παναγιώτου, Σεμέδο, Κακουλλής.

Ετοιμάζονται αλλαγές για το δεύτερο μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

35' Ευκαιρία για την Κρακόβια, η κεφαλιά που έγινε έφυγε ελάχιστα έξω.

27' Ευκαιρία για την Κρακόβια, ο Καΐαφας έδιωξε πριν η μπάλα καταλήξει στα δίκτυα.

23' 1-0 για τους Πολωνούς από το σημείο του πέναλτι.

21' Πέναλτι για την Κρακόβια και κίτρινη στον Κουλιμπαλί.

10' Παραμένει το 0-0.

4' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Σίμιτς να κάνει το πλασέ εντός περιοχής και τον τερματοφύλακα να διώχνει με τα πόδια.

1' Γύρισμα του Μασούρα στην περιοχή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

-Σέντρα στο ματς.

Περνάνε στον αγωνιστικό οι δύο ομάδες.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Παναγή, Φαμπιάνο, Κυριακίδης, Ντιονκού, Σιπριάνο, Σεμέδο, Κακουλλής, Έβαντρο, Μπάκιτς, Παναγιώτου, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Οζλέρ, Νικολάου, Ασημένος, Χρίστου, Παντελή, Κέρτις.

Κάτω από την εστία βρίσκεται ο Ουζόχο και στην άμυνα από δεξιά προς αριστερά οι Μασούρας, Κουλιμπαλί, Καϊάφας και Χαμάς. Στη μεσαία γραμμή θα αγωνιστούν οι Μάριτς, Ανδρέου και Εράκοβιτς και στην επίθεση οι Σίμιτς (αριστερά), Λοΐζου (δεξιά) και Στεπίνσκι στην κορυφή.

Ομόνοια: Ουζόχο, Χαμάς, Μασούρας, Κουλιμπαλί, Καϊάφας, Μάριτς, Ανδρέου, Εράκοβιτς, Λοΐζου, Σίμιτς, Στεπίνσκι.