Oμόνοια: Η εξαργύρωση και το κίνητρο

Ενόψει της αυριανής ρεβάνς απέναντι στη Ζίρε

Η Ομόνοια έχει ταξιδέψει στο Αζερμπαϊτζάν για τη δεύτερη παρτίδα απέναντι στη Ζίρε. Το «τριφύλλι» βρίσκεται σχεδόν και με τα δυο πόδια στο League Phase του Conference League μετά την εξάρα στο ΓΣΠ (6-0). Επί της ουσίας στον αυριανό (29/8, 19:00) αγώνα θα υπερασπιστεί το σκορ της πρώτης αναμέτρησης για να εξαργυρώσει το εισιτήριο πρόκρισης.

Πέραν από την εξασφάλιση συμμετοχής σε Ευρωπαϊκή διοργάνωση για 4η φορά στην ιστορία της ομάδας, δίνεται η δυνατότητα να συνεχίσει αυτό που έχει κτίσει.

Στην αναζήτηση για κίνητρο στην αποστολή στο Μπακού στα πλαίσια των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων, οι ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας έχουν την ευκαιρία να μεγαλώσουν ακόμα περισσότερο το εντυπωσιακό σερί τους. Ο Βλάνταν Νταμπράουσκας και οι ποδοσφαιριστές του θα επιδιώξουν να επιστέψουν στη βάση τους όχι μόνο με την πρόκριση αλλά και με τη διατήρηση του... απόλυτου!

Πιο συγκεκριμένα οι «πράσινοι» έχουν αγωνιστεί μέχρι στιγμής στη φετινή αγωνιστική περίοδο σε έξι επίσημους αγώνες σε πρωτάθλημα και Ευρώπη, έχοντας δημιουργήσει ένα απολογισμό έξι νικών!

Ο Λιθουανός κόουτς στον πρώτο αγώνα του ΓΣΠ μεταξύ των δυο ομάδων «απαίτησε» από τους ποδοσφαιριστές του να μην σταματήσουν λεπτό και εν τέλει ήρθε το μεγάλο σκορ που έδειξε μετά το τελικό σφύριγμα ο μεγάλος πίνακας του σταδίου της πρωτεύουσας. Βάση τα δείγματα γραφής μέχρι στιγμής, στόχος του Βλάνταν Νταμπράουσκας είναι να δημιουργήσει ένα σύνολο που έχει πάντα το πνεύμα του νικητή… αυτό θα πράξει και στη ρεβάνς για το 7/7!