Απίθανο πέρασμα της Σίτι από το «Μολινό»

Οι στόπερ της Σίτι ηγήθηκαν για την «απόδραση» από την έδρα της Γουλβς στο 95' με ανατροπή

Διπλό-θρίλερ για τη Σίτι, η οποία πέρασε με 2-1 από την έδρα της Σίτι χάρησε γκολ του Στόουνς στο 90+5'. Στην κορυφή η Σίτι που έγραψε ιστορία, καθώς μετρά 31 σερί ματς χωρίς ήττα.

Η Γουλβς αιφνιδίασε τη Σίτι και άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό. Ο Σεμέδο έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Στραντ Λάρσεν πλάσαρε από κοντά για το 1-0. Στο 9’ η Σίτι άγγιξε την ισοφάριση καθώς ο Σίλβα σούταρε από το πέναλτι και είδε τον Σα να βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ ενώ στο 11’ η κεφαλιά του Γκιντογκάν πέρασε έξω και στο 19’ ο Σεμέδο έφυγε μόνος με τον Έντερσον αλλά ο Βραζιλιάνος γκολκίπερ τον νίκησε στο τετ α τετ.

Η Σίτι πολιόρκησε τη Γουλβς και τελικά στο 33ο λεπτό ο Γκβάρντιολ με απίθανο σουτ λίγο έξω από την περιοχή έκανε το 1-1. Στο 45+2’ ο Σαβίνιο έκανε εν στάση το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Σα κατέβασε ξανά τα ρολά.

Στο 54’ ο Πορτογάλος έβγαλε και στο σουτ του Ντίας ενώ στο 56’ το όμορφο μακρινό σουτ του Κούνια, έξυσε το δοκάρι της Σίτι. Στο 67’ ο Φορμπς έκανε το γύρισμα από αριστερά αλλά η μπάλα πέρασε απ’ όλους και στο 83’ το σουτ του Σίλβα σταμάτησε στα σώματα. Στο 90+4' το σουτ του Νούνες κόντραρε κι έφυγε μόλις έξω και στο 90+5' ο Στόουνς έκανε το 1-2 με κεφαλιά!

ΓΟΥΛΒΣ: Σα, Σεμέδο, Ντόουσον, Μπουένο, Τότι, Αΐτ Νουρί, Γκόμες (90' Μπελεγκάρντ), Λεμινά, Αντρέ (46’ Ντόιλ), Κούνια (67’ Φορμπς), Στραντ Λάρσεν (79’ Γουέδες)

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Στόουνς, Λιούις, Γκβάρντιολ, Ντίας, Κόβατσιτς (86’ Ματέους Νούνες), Γκιντογκάν, Μπερνάρντο Σίλβα, Σαβίνιο (73’ Γκρίλις), Ντοκού (67’ Φόντεν), Χάαλαντ.