Πρεμιέρα με... κουλούρια (vid)

Η Ανόρθωση δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ομόνοιας Αραδίππου και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα στο 0-0

Ομόνοια Αραδίππου και Ανόρθωση έμειναν στην λευκή ισοπαλία στην πρεμιέρα του φετινού μαραθωνίου. Έτσι οι δύο ομάδες πήραν από 1 βαθμό.

Α΄ Ημίχρονο
Ο αγώνας ξεκίνησε με την γηπεδούχο ομάδα να μπαίνει δυνατά, θέλοντας να φτιάξει ευκαιρίες που θα την βάλουν μπροστά στο σκορ. Ωστόσο από το 15ο λεπτό και έπειτα η ομάδα του Μαρτίνς ισορρόπησε την αναμέτρηση, κρατώντας και αυτή περισσότερο μπάλα με την σειρά της. Στην συνέχεια δεν είχαμε κάποια μεγάλη ευκαιρία.

Η πρώτη φάση εντός εστίας ήρθε για την «κυρία» στο 41ο λεπτό με σουτ του Ρόγκουλιτς λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι αλλά ο Λόρια έδιωξε την μπάλα. Ενώ στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στην λευκή ισοπαλία.

Β΄ Ημίχρονο
Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως ακριβώς είχε τελειώσει το πρώτο, με την Ανόρθωση να δυσκολεύεται να σπάσει την άμυνα της Ομόνοιας Αραδίππου και τους γηπεδούχους να θέλουν να κτυπήσουν στην αντεπίθεση.

Στο 59ο λεπτό η ομάδα του Οκκά έχασε μεγάλη τριπλή χαμένη ευκαιρία. Από πολύ κοντά ο Κονσεϊσάο με πλασέ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και Λόρια και αμυντικοί έκοψαν δύο φορες πάνω στην γραμμή πλασέ του Λόπες.

Η Ανόρθωση προσπαθούσε να διασπάσει την άμυνα της Αραδίππου η οποία ήταν καλά κλεισμένη πίσω, θέλοντας να κρατήσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ενώ τα αριθμητικά δεδομένα αλλάξαν στο 90 οπου ο Παρούτης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα αυτή την φορά για θέατρο. Η Ομόνοια Αραδίππου προσπάθησε στο τέλος αλλά τίποτα δεν άλλαξε έτσι οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην Ομόνοια Αραδίππου και την Ανόρθωση ΕΔΩ.

Ομόνοια Αραδίππου: Λόρια, Σιήκκης, Γκιοατά, Θεοχάρους, Γκόμες, Δημητρίου,(83. Ταβάρες) Βρόντης,(67. Χριστοδούλου) Μπάτζι, Αναστασίου,(89. Αβραάμ) Μπόργκες,(83. Λούκας) Κούτσακος.(67. Ποντικός)

Στον πάγκο : Σακκά, Αντωνίου, Καλλής, Ποντικός, Χαβέλκα, Αβραάμ, Μεκαουί, Τζούνιορ Ταβάρες, Χριστοδούλου, Ανθίμου, Ζοάο Σιδόνιο, Λούκας Αντρέι

Ανόρθωση: Ζίβκοβιτς. Αρτυματάς, Κίκο, Ρόγκουλιτς,(68. Παρούτης) Γούλερι,(86. Ε. Χαρα΄λάμπους) Μουγκαμπί,(68. Θεοδώρου) Χρυσόπουλος, Λόπες, Μλάντοβιτς, Κονσεϊσάο, Χρυσοστόμου.(82. Σπόλιαριτς)

Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Κεραυνός, Θεοδώρου, Σπόλιαριτς, Παρούτης, Σ. Χαραλάμπους, Σταμούλης, Πασχάλη, Μιχάλας, Γ. Ιωάννου, Μάρκου, Ε. Χαραλάμπους.

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
VAR: Αντωνίου Μενέλαος
Σκόρερ: - / -
Κίτρινες: Βρόντης, Γκόμες, Ζερό, Δημήτριου, Ποντικός, Ταβάρες, Μαρτίνς (Προπονητής) / Μλάντοβιτς, Παρούτης, Χρυσόπουλος,