Παρά την βελτίωση ήρθε δεύτερη σερί ήττα

Η Ομόνοια έχασε με 2-0 στο δεύτερο της φιλικό επί πολωνικού εδάφους

Η Ομόνοια ηττήθηκε με 2-0 από την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο δεύτερο φιλικό επι πολωνικού εδάφους.

Παρα την Βελτίωση στο πρώτο μέρος δεν απέφυγε την νέα φιλική ήττα. Σκόρερ για τους Ισραηλινούς ήταν ο Ζαχαβί στο 60ο λεπτό από την άσπρη βούλα και ο Νιντάμ στο 84ο

Α΄ Ημίχρονο

Η Ομόνοια μπήκε καλυτέρα στην αναμέτρηση χάνοντας ευκαιρία μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κακουλλή οπου ο Μασπατί του απάντησε αρνητικά. Ακολούθως η Μακάμπι ισορρόπησε την αναμέτρηση.

Η Ομόνοια ανέβηκε μέτα το διάλλειμα για νερό σκόραρε δύο φορες από σέντρες του Μασουρά και τελειώματα των Κακουλλή και Χαμάς αλλά ακυρωθήκαν λόγω οφσάιντ.

Στην συνέχεια η Μακάμπι είχε ανούσια την κατοχή της μπάλας. Με την Ομόνοια να έχει τις ευκαιρίες. Το πρώτο μέρος έληξε στο ισόπαλο 0-0.

Β ΄ Ημίχρονο

Η επανάληψη ξεκίνησε όπως τέλειωσε το πρώτο μέρος. Στο 51ο λεπτό ο Χαμάς έκανε καλή εκτέλεση φάουλ η οποία πέρασε μόλις πάνω από τα δοκάρια. Λίγο αργότερα η Μακάμπι κερδισε πέναλτι στο 59ο λεπτό από παράβαση του Κουλιμπαλί.

Με τον Ζαχαβί να ευστοχεί από τα 11βηματα. Στην συνέχεια της αναμέτρησης δεν είχαμε κάτι το αξιολογώ από τις δύο μεριές. Ωστόσο η Μακάμπι έκανε το 2-0 με τον Νιντάμ με σουτ λίγο μέσα από την περιοχή.

Στο 93ο λεπτό ο Ελάντερ έπιασε ωραία κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ με τον Μασπατί να απογειώνετε και να διώχνει σε νέο κόρνερ.

Η Ισραηλινοί ξεκινησαν να βρίσκουν ευκαιρίες μέτα το 60ο λεπτό.

Ενώ η Ομόνοια μέτα το πέναλτι και με τες πολλές αλλαγές δεν έδειξε το ίδιο πρόσωπο με το πρώτο μέρος. Έτσι ηττήθηκε με 2-0 στο δεύτερο φιλικό επι πολωνικού εδάφους.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης :

94' Τέλος στον αγώνα

93' Κεφαλιά του Ελάντερ από εκτέλεση κόρνερ με τον Μασπατί να απογειώνετε

88' 3 λεπτά εξτρά χρόνος

83' ΓΚΟΛ 2-0 Από σουτ του Νιντάμ λίγο μέσα από την περιοχή

75' Διάλλειμα για νερό

71' Ελάντερ, Λανγκ στην θέση των Κουλιμπαλί και Παναγιώτου

69' Χωρίς κάποια φάση μέτα το γκολ της Μακάμπι

67' Ασημένος, Κούσουλος, Σιπριάνο και Ντιούνκου μέσα στην θέση των Μασούρα, Χαμάς, Εράκοβιτς, Μάριτς

61' Στεπίνσκι, Εβάντρο, Κέρτις, Οζλέρ μέσα στην θέση των Σεμέδο, Χαραλάμπους, Σίμιτς και Κακουλλή

60' ΓΚΟΛ 1-0 Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Ζαχαβί

59' Πέναλτι για την Μακάμπι

51' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Χαμάς με την μπάλα μόλις πάνω από τα δοκάρια

Έναρξη στο δεύτερο μισό

-----------------------------------------------------------

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση

42' Σουτ του Σεμέδο εντός περιοχής στα χεριά του Μασπατί

37' Η Μακάμπι ισορρόπησε ξανά την αναμέτρηση

32' Νέο ακυρωθέν γκολ της Ομονοίας για οφσάιντ αυτή την φορά ο σκόρερ θα ήταν ο Χαμάς

30' Η Ομόνοια σκόραρε με τον Κακουλλή αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ

25' Διάλλειμα για νερό

20' Ισορροπημένη η αναμέτρηση

15΄΄   Η Μακάμπι ανέβηκε στα τελευταία λεπτά

10' Η Ομόνοια έχει μπει καλυτέρα στον αγώνα

4' Σεμέδο στο Κακουλλή που πήγε να τελειώσει την φάση εντός περιοχής αλλά ο Μασπατί έδιωξε την μπάλα