Ομόνοια: Δεδομένα για Μασούρα και Ατζίλι

Νεότερο για τον Έλληνα μπακ και την κατάσταση του Ισραηλινού

Η Ομόνοια ετοιμάζεται για το πρώτο ματς με την Φέχερβαρ, με στόχο να θέσει βάσεις πρόκρισης την ερχόμενη Πέμπτη (20:00) στο ΓΣΠγια τον 3ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς.

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας είδε την ομάδα του να παίρνει άλλη μια νίκη την περασμένη Πέμπτη, ενώ θετικό είναι ότι περισσότεροι ποδοσφαιριστές πλέον μπαίνουν στην εξίσωση. Παίχτες όπως οι Αλιούμ και Ελάντερ, μπορούν να πάρουν περισσότερα λεπτά, ενώάπαντες μετά από δύο ματς θεωρούνται πιο έτοιμοι.

Όσον αφορά τον Γιάννη Μασούρα, φαίνεται ότι θα είναι εκτός επιλογών του Λιθουανού για το πρώτο ματς. Μπήκε ξανά στις προπονήσεις, ανέβασε ρυθμούς, αλλά ο Άλφα Ντιουνκού ίσως προτιμηθεί στο δεξί άκρο.

Επιπλέον, ο Ομέρ Ατζίλι συνεχίζει να ακολουθεί ειδικό πρόγραμμα και να αυξάνει τον βαθμό ετοιμότητας του. Είναι αρκετά πιθανό ο Ισραηλινός να βρεθεί στην αποστολή και να πάρει λεπτά αν το επιτρέψει το σκορ του αγώνα.

Επομένως, η ενδεκάδα του Νταμπράουσκας αναμένεται να αλλάξει μετά από δύο ματς. Περισσότεροι ποδοσφαιριστές δηλώνουν έτοιμοι, ενώ η κατάσταση Μασούρα, αλλά και ο αντίπαλος καθορίζουν το νέο πλάνο.