Ομόνοια: Αντίο Πολωνία με 3η ήττα

Ούτε στο τελευταίο της τεστ επί πολωνικού εδάφους κατάφερε η Ομόνοια να πάρει αποτέλεσμα

Η Ομόνοια ηττήθηκε με 2-0 από την Ράκοφ στο τελευταίο της φιλικό επι Πολωνικού εδάφους. Σκόρερ για τους Πολωνούς στο 6ο λεπτό ο Τσρνατς και στο 33ο ο Μάκουχ

Α΄ Ημίχρονο
Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Πολωνούς να μπαίνουν δυνατά στην αναμέτρηση. Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης η Ράκοφ έγραψε την πρώτη της καλή ευκαιρία, αφού μέτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κότσερχιν ο Φαμπιάνο απογειώθηκε διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

Η Ράκοφ στο 6ο λεπτό κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με το καλό της ξεκίνημα. Σκόρερ ο Τσρνατς μέτα που έκλεψε την μπάλα από τον Ελάντερ και με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ. Η Ράκοφ ήταν καλύτερη, ελέγχοντας την αναμέτρηση.

Η Ράκοφ έχοντας την υπεροχή στην αναμέτρηση, διπλασίασε τα τέρματα της στο 33ο λεπτό με την κεφαλιά του Μάκουχ μέτα από σέντρα. Η Ομόνοια προσπάθησε να ανεβεί στα τελευταία στάδια του ημίχρονου ωστόσο χωρίς κάτι το αξιολογώ. Έτσι το πρώτο μέρος τέλειωσε στο 2-0 για την Ράκοφ.

Β ΄ Ημίχρονο

Το δεύτερο μισό ξεκίνησε με την Ομόνοια να θέλει να κρατήσει περισσότερο μπάλα από το πρώτο αλλά τα λάθη ήταν αρκετά στην διάρκεια του αγώνα .

Η Ομόνοια ισορρόπησε την αναμέτρηση μέτα της αλλαγές αλλά και το ανέβασμα των Λοΐζου και Κούσουλου που έμειναν στον αγωνιστικό χώρο. Σε ένα δεύτερο μέρος που ήταν ισορροπημένο. Έτσι η Ομόνοια ηττήθηκε με 2-0

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στην Ράκοβ και την Ομόνοια  ΕΔΩ

Ράκοφ: Τρελόφσκι, Μπέργκρεν,(80. Λέντερμαν) Μάκουχ,(60. Αμορίμ) Τσρνατς, Ζεάν Κάρλος, Ρακοβίτσαν,(73. Μπαράτ) Οτιένο, Κότσερχιν, Πέστκα, Αμορίμ,(46. Λάμπρου) Ρόντιν

Στον πάγκο: Σαχίνοβιτς, Λέντερμαν, Μίσορ, Ντράχαλ, Μπαράτ, Βάλτσακ, Λάμπρου

Ομόνοια: Φαμπιάνο,(61. Κυριακίδης) Σιπριάνο,(61. Χαμάς) Ντιούνκου,(61. Μασουράς) Λανγκ,(61. Κουλιμπαλί) Ελάντερ,(15. Παναγιώτου) Κούσουλος,(77. Ανδρέου) Εβάντρο,(61. Χαραλάμπους) Εράκοβιτς,(46. Μάριτς) Λοΐζου,(77. Κέρτις) Σεμέδο,(46. Σίμιτς) Στεπίνσκι (61. Κακουλλής)

Στον πάγκο: Παναγή, Ουζόχο, Κυριακίδης, Χαμάς, Νικολάου, Μασουράς, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Παντελή, Ασημένος, Ανδρέου, Χρίστου,Χαραλάμπους, Μάριτς, Κέρτις, Οζλέρ, Σίμιτς, Μπάκιτς, Κακουλλής

Σκόρερ: 6. Τσρνατς, 33. Μάκουχ,   / -
Κίτρινες: Μπέργκρεν, / Κούσουλος,