Ισόπαλο το δεύτερο φιλικό στη Σερβία

Δεν έβγαλε νικητή (2-2) το παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με τη Νόβι Παζάρ

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το δεύτερο φιλικό παιχνίδι για τον ΑΠΟΕΛ στην Σερβία κόντρα στη Νόβι Παζάρ. Σκόρερ για τους «Γαλαζοκίτρινους» οι Κονσταντίνοφ στο 31ο και ο Σιπριάνο στο 76ο λεπτό. Τις ασίστ μοίρασαν οι Σιπριάνο και Μπεν για τους πρωταθλητές. Από πλευράς Νόβι Παζάρ σκοράραν οι Οπάρα στο 41ο και Αντεσίνα στο 81ο λεπτό.

Α΄ Ημίχρονο
Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ΑΠΟΕΛ να μπαίνει καλυτέρα στην αναμέτρηση. Μόλις στο 3ο λεπτό η ομάδα του Γκαγιέγο είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία, με τους Κονσταντίνοφ και Ντράζιτς να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα, καθότι από πλευράς Σέρβων έκοψαν πάνω στην γραμμή.

Στην συνέχεια, αν και το παιχνίδι ισορρόπησε οι «γαλαζοκίτρινοι» κατάφεραν να σκοράρουν στο 31’ με τον Κονσταντίνοφ. Ο Βούλγαρος χαφ με ωραίο τελείωμα εντός περιοχής έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, έπειτα από ασίστ του Σιπριάνο. Να σημειώσουμε πως αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα του Κονσταντίνοφ σε δύο φιλικές αναμετρήσεις.

Η Νόβι Παζάρ ανέβασε στροφές και στο 41ο λεπτό κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με κεφαλιά.
Έτσι το πρώτο μέρος τέλειωσε στο ισόπαλο 1-1.

Β ΄ Ημίχρονο

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με την ομάδα της Σερβίας να κρατάει περισσότερο μπάλα χωρίς ωστόσο κάποιο αποτέλεσμα. Το δεύτερο μέρος κυλούσε χωρίς κάτι το αξιολογώ.

Ωστόσο στο 76ο λεπτό το ΑΠΟΕΛ βρέθηκε ξανά μπροστά στο σκορ με τον Σιπριάνο να παίρνει το κεφάλι από ωραία εκτέλεση κόρνερ του Μπεν. Η Νόβι Παζάρ απάντησε στο 81ο λεπτό με σουτ του Αντεσίνα εντός περιοχής. Έτσι το παιχνίδι έληξε στο ισόπαλο 2-2

Το 24sports σας φέρνει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης αναμεσά στον ΑΠΟΕΛ και την Νόβι Παζάρ ΕΔΩ

ΑΠΟΕΛ: Χριστοδούλου, Σιπριάνο,(32. Τσέπακ) Πέτροβιτς, Μαρκίνιος, Σούσιτς, Θεοδώρου, Κιντιγιά, Καττιρτζή, Σαρφό, Κονσταντίνοφ,(46. Τεχέρα) Ντράζιτς

Στον Πάγκο: Μίχος, Κίττος, Αντωνίου, Μέερ, Τεχέρα, Τσέπακ, Σατσιάς, Πουρσαϊτίδης, Μπεν, Αππία, Κάνο

Νόβι Παζάρ: Πάγιοβιτς,(63. Κόστιτς) Μπότζατ, Μπατσκουγία, Άντουι, Αντεσίνα, Οπάρα, Λιάγιτς, Μεσάροβιτς, Άλιτς,(60. Ισλάμοβιτς) Μπιέλιτσιτς, Μίλετιτς

Στον Πάγκο: Κόστιτς, Ισαίλοβιτς, Ισλάμοβιτς, Ντίμιτς, Μπάμγκμποϊ, Στογιάνοβιτς, Ζιβογίνοβιτς, Μπράχιτς, Τσούκβου, Μρσιτς

Σκόρερ: 31. Κονσταντίνοφ, 75. Σιπριάνο / 41. Οπάρα, 79. Αντεσίνα
Κίτρινες: Κονσταντίνοφ, Κιντιγιά / Μπότζατ, Αντεσίνα, Ισλάμοβιτς