Champions League: Το πανόραμα της βραδιάς!

Τα αποτελέσματα της ημέρας

Ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα των αγώνων της 3ης αγωνιστικής στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Στο ματς της βραδιάς η Ρεαλ Μαδρίτης επικράτησε με 5-2 της Ντορτμουντ με τους περσινούς πρωταθλητές να καταφέρνουν να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα στο ημίχρονο.

Στα δύο πρώτα ματς του σημερινού μενού η Μίλαν επικράτησε με 3-1 της Κλαμπ Μπριζ του Χρήστου Τζόλη. Για τους ροσονερι σκόραρε ο Πουλισικ και ο Ραιντερς δύο φορές .Στον άλλο αγώνα η εντυπωσιακή Μονακό νικησε με 5-1τον Ερυθρό Αστέρα .

Στο ματς της βραδιάς η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 5-2 την Μπορούσια Ντόρτμουν στο «Μπερναμπέου» . Μάλιστα η «βασίλισσα» βρέθηκε πίσω στο σκορ καθώς έχανε από τους Γερμανούς με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο. Νίκες για τις αγγλικές ομάδες Άρσεναλ και Άστον Βίλα που κατάφεραν να κάψουν την αντίσταση της Σιαχτάρ (1-0) και Μπολόνια(2-0) αντίστοιχα.

Η Παρί έμεινε στην ισοπαλία στην Γαλλία απέναντι στην Αιντχόβεν (1-1) ενώ η Χιρόνα συνεχίσει να εκπλήσσει καθώς ν΄ίκησε την Σλόβαν με 2-0. To «διπλό» της βραδιάς το πήρε η Στουγκάρδη που νίκησε την Γιουβέντους στο Τορίνο με 0-1. Νίκη εκτός έδρας και για την Σπόρτινγκ Λισσαβόνας που νίκησε με 0-2 την Στουρμ Γκρατς

Το πρόγραμμα της ημέρας:

Μίλαν-Κλαμπ Μπριζ 3-1 (34'Πούλισιτς,61',71'Ράιντερς,/51'Σαμπέ)

Μονακό-Ερυθρός Αστέρας 5-1 (20',70'Mιναμίνο,45+4 Εμπολό,54' Σίγκο,97'Ακλιούς/27'Εντιαγέ)

Άρσεναλ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 1-0(29'Ρίζνικ(Αυτογκόλ)

Άστον Βίλα-Μπολόνια 2 -0 (55'ΜακΓκιν,64'Ντουράντ)

SUPER JOHN MCGINN PUTS US IN FRONT! pic.twitter.com/qtXMhDHxdi

— Aston Villa (@AVFCOfficial) October 22, 2024/>

Γιουβέντους-Στουτγάρδη 0-1 (/93' Τουρέ)

Παρί Σεν Ζερμέν-Αϊντχόφεν 1-1 (55'Χακίμι/34'Λάνγκ)

Ρεάλ Μαδρίτης-Ντόρτμουντ 5-2 (60'Ρούντιγκερ,62',87',94'Βινίσιους,83'Λούκα Βάσκεθ/30'Mάλεν,35'Γκίτενς)

Στουρμ Γκρατς-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 0-2 (/23'Σάντος,54'Γιόκερες)

Τζιρόνα-Σλόβαν Μπρατισλάβας 2-0 (42'Γκουτιέρεζ,73'Χουάνπε)

Τσάμπιονς Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση